Żarówki Edisona – TOP 4 żarówek Edisona do Twojego pokoju

Żarówki Edisona są świetnym rozwiązaniem dla każdego, kto lubi funkcjonalne rozwiązania w stylu retro. Są one ciekawym elementem dekoracyjnym, który nie wymaga żadnych dodatkowych dekoracji, kloszy czy abażurów. Sprawdzają się one zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych pomieszczeniach. Dodatkowo żarówki Edisona stworzone w technologii LED są ekonomiczne, tanie w użytkowaniu oraz przyjazne dla środowiska.

TOP 4 żarówek Edisona do Twojego pokoju

ELSTEAD LIGHTING ŻARÓWKA E27 ŻARÓWKA EDISONA

ŻARÓWKA EDISONA 5024005262510

Kliknij, aby sprawdzić cenę – ELSTEAD LIGHTING ŻARÓWKA E27 ŻARÓWKA EDISONA

Kliknij, aby sprawdzić cenę – ELSTEAD LIGHTING ŻARÓWKA E27 ŻARÓWKA EDISONA

 

MACLOU 110 V ŻARÓWKA EDISONA

MACLOU 110 V ŻARÓWKA EDISONA

Kliknij, aby sprawdzić cenę – MACLOU 110 V ŻARÓWKA EDISONA

 

SUPERLED LED E27 SMD 7W (70W) 800LM 230V BARWA CIEPŁA FILAMENT EDISON 1958

SUPERLED LED E27 SMD 7W (70W) 800LM 230V BARWA CIEPŁA FILAMENT EDISON 1958

 

Kliknij, aby sprawdzić cenę – SUPERLED LED E27 SMD 7W (70W) 800LM 230V BARWA CIEPŁA FILAMENT EDISON 1958

 

NOWODVORSKI ŻAROWKA EDISONA BULB 5021

NOWODVORSKI ŻAROWKA EDISONA BULB 5021

Kliknij, aby sprawdzić cenę – NOWODVORSKI ŻAROWKA EDISONA BULB 5021

Skąd wzięła się nazwa żarówki Edisona?

Żarówka Edisona wzięła swoją nazwę od prototypu żarówki, którą stworzył Thomas Alva Edison. Wyglądem przypomina ona żarówkę sprzed ponad 100 lat, jednak jest ona znacznie bardziej zaawansowana technologicznie. Bańka żarówki przypomina kształtem gruszkę i wykonana jest na wzór bańki typu A, która została wykorzystana przez Edisona do wykonania pierwszej żarówki. Włókna wyglądem przypominają te, które zostały wykorzystane przez Edisona. Jednakże materiały wykorzystane do tego celu są zupełnie inne. Przed laty wszystkie żarówki posiadały włókna z grafitu, a później z wolframu. Nowoczesne żarówki Edisona wykorzystują diody LED, dzięki czemu są energooszczędne, ale wyglądem przypominają żarnik węglowy. Często posiadają także osłabioną moc, aby lepiej imitować starodawną żarówkę. Podsumowując, żarówka Edisona jest to żarówka wyglądem przypominająca dawne rozwiązanie, ale technologicznie jest ona nowoczesnym, energooszczędnym rozwiązaniem. Pozwala ono na dłuższe i wydajniejsze użytkowanie żarówki Edisona.

Pomysły na aranżacje pokoju z wykorzystaniem żarówki Edisona

Żarówka Edisona świetnie sprawdzi się jako źródło światła w industrialnych pomieszczeniach. W końcu nawiązuje ona do czasów gdzie zarówno nauka, jak i przemysł rozwijały się bardzo szybko. Żarówka Edisona LED będzie tworzyć wspaniałe połączenie np. z dekoracjami z czerwonej cegły, betonem architektonicznym oraz prostymi meblami o metalowym stelażu. Zestawienie ze sobą takich materiałów świetnie sprawdzi się w biurze lub salonie stylizowanym na industrialne wnętrze. Co więcej, daje ona ciepłe światło, dlatego sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Surowym i chłodnym aranżacjom doda ciepła i zapewni stonowany klimat. Dlatego będzie dobrym rozwiązaniem w nowoczesnych pomieszczeniach utrzymanych w odcieniach bieli, szarości i grafitu. Doda im bardziej intymnego, domowego charakteru. Żarówka-lampa Edison nie potrzebuje dodatków. W związku z tym dobrze sprawdzi się także w pokoju zbuntowanego nastolatka lub osoby niebędącej fanem agresywnych dekoracji, lub intensywnych barw.

Gdzie kupić oraz w jakich cenach są żarówki Edisona?

Żarówki Edisona najlepiej kupować w sklepach, które posiadają szeroką ofertę tego typu produktów. To właśnie tam można znaleźć żarówki o różnym kształcie. Z reguły warto zdecydować się na kupno u producenta lub dystrybutora, który ma doświadczenie w produkcji lub dystrybucji żarówek. Warto także zainteresować się, czy dany dystrybutor lub sprzedawca udostępnia żarówki energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Będzie to miało ogromny wpływ na bezpieczeństwo użytkowania, ale także na domowy lub firmowy budżet. Żarówka Edisona najłatwiej dostępna jest w internecie. W sieci można odnaleźć wiele stron, na których dostępne są różne rozwiązania. Znacznie trudniej dostać żarówkę Edisona stacjonarnie. Obecnie jeszcze nie wszystkie sklepy z oświetleniem i aranżacją wnętrz wyposażone są w takie żarówki, choć cieszą się one coraz większą popularnością.

 

Żarówki Edisona – TOP 4 żarówek Edisona do Twojego pokoju
4.1 (81.41%) 256 votes