Kolorowe kable w oplocie – przegląd przewodów do lamp

Każdy przewód to pomysłowa, funkcjonalna struktura, której konstrukcja zależy od jej zastosowania, przeznaczenia, bądź możliwości, jakie ona ze sobą niesie. Korowe kable w oplocie to coś więcej. Oplot to nie tylko dekoracja. To również funkcjonalny element przewodu, który ma określone znaczenie. Prezentowane poniżej przewody lamp nieprzypadkowo zostały wyposażone w tą prostą, ale jakże funkcjonalną dekorację.

Przegląd przewodów do lamp

Zdjęcie 1
kolorowa kable w oplocie

Zdjęcie 2
kolorowe kable

Zdjęcie 3
kable w oplocie

Sprawdź cenę oraz kolory kabli

Kolorowe kable to piękny element dekoracyjny każdego wnętrza

Zwłaszcza, że ich barwę można dopasować do dowolnej formy aranżacji wnętrza. Ciepła, wręcz przytulna struktura oplotu, utrzymana najczęściej w ciemnych odcieniach barw, to doskonały element dekoracyjny w pomieszczeniach urządzonych w sposób klasyczny. Poza tym, aranżacyjna jedność pomiędzy tak skonstruowanym przewodem a resztą aranżacji, pozwala na jego dyskretne umieszczenie w wybranym miejscu, bez ryzyka zepsucia ogólnego projektu dekoracji wnętrza. Kolorowe kable można montować w dowolny sposób, tworząc tym samym oryginalny dodatek, łączący w sobie ciekawy design i funkcjonalizm. To jednak nie wszystko. We wnętrzach skomponowanych w stylu nowoczesnym, dobrą praktyką jest wprowadzenie do aranżacji kabli w oplocie jasnym a najlepiej białym. Opcjonalnie można też skorzystać z bogactwa pastelowych barw, Utrzymane w takiej stylizacji pokoje nowoczesne (zwłaszcza w stylu skandynawskim), będą wraz ze wspomnianymi oplotami tworzyć kolorystyczną całość. Zresztą, nic nie stoi na przeszkodzie, by kolorowe kable posiadały zupełnie inną barwę niż np. ściany w pokoju. Niemniej, taką kombinację należy planować w sposób dojrzały, by prezentowała się ona pięknie w każdych warunkach.

 

Kable w oplocie to nie tylko design, lecz również funkcjonalność

To sposób na dodatkowe zabezpieczenie przewodu przed uszkodzeniem, przecięciem itd. Dzięki wysokiej jakości oplotom (najczęściej wykonanym z bawełny, bądź materiałów syntetycznych), wewnętrzna struktura przewodu jest jeszcze lepiej zabezpieczona przed wyginaniem, wyrywaniem i łamaniem żył. Ma to znaczenie zwłaszcza w przypadku kabli o bardzo delikatnych strukturach, takich jak np. przewody USB. To jednak nie wszystkie praktyczne zalety oplotu. Kable w oplocie charakteryzują się zwiększony stopniem ochrony przed porażeniem elektrycznym. Niezależnie od wybranego materiału, oplot zawsze posiada wysoką rezystancję, dzięki czemu chroni on użytkownika przed negatywnymi skutkami przetarcia wewnętrznych struktur izolacyjnych. Nie bez znaczenia jest również fakt, że to właśnie oplot zabezpiecza wewnętrzne warstwy izolacyjne, przed oddziaływaniami mechanicznymi. Dzięki temu, kable w oplocie są po prostu bardziej bezpieczne, niż ich tradycyjne odpowiedniki. I na koniec jeszcze jedna, bardzo ważna rzecz. Oplot – w niektórych przypadkach – może być dodatkową formą oznaczenia przewodu. I choć zastosowanie to jest dosyć rzadko spotykane w polskich instalacjach elektrycznych, to jednak czasami stosuje się je, zwłaszcza w kontekście oplotów wykonanych z wielobarwnego tworzywa sztucznego.

 

Kolorowe kable w oplocie – przegląd przewodów do lamp
5 (100%) 1 vote