Sypialnia - 5 zasad dobrego oświetlenia

  1. Cotton Ball Lights

Te kolorowe, bawełniane kulki dają miękkie ciepłe światło, nienadające się do oświetlania podczas czytania, ale za to wprowadzające do pomieszczenia poczucie przytulności. Sprawdzą się idealnie jako dodatkowe źródło światła, które pozwoli nam przejść w stan wyciszenia, a dodatkowo będą stanowić kolorowy akcent dekoracyjny we wnętrzu.

  1. Girlandy

Łańcuchy z małymi żarówkami oświetlające ogród czy balkon nadają się równie dobrze do wykorzystania w sypialni. Rozwieszone na wezgłowiu łóżka, oplecione wokół szafy, stolika czy dekoracyjnej drabiny wyglądają nietuzinkowo, a przy tym mogą być źródłem zarówno światła przytłumionego, jak i mocniejszego, nadającego się nawet do czytania – wszystko zależy od dobranych żarówek.

  1.  Żarówki Edisona

Wybór tych właśnie żarówek do sypialni to świetna alternatywa dla białego, sztucznego światła jakie uzyskujemy np. przy żarówkach energooszczędnych. Wykorzystując popularne Edisonki do oświetlenia sypialni mamy pewność, że uzyskamy przytłumione światło, które nie razi, a sprzyja odpoczynkowi.

  1. Ściemniacze

Zamontowanie ściemniacza pozwoli nam na regulowanie natężenia światła. Dzięki czemu możemy w zależności od potrzeb decydować się na mocniejsze światło pozwalające nam na czytanie, czy bardziej przytłumione, które nie będzie powodować dyskomfortu i wprowadzi nas w stan relaksu.

  1. Lampka nocna

Jest to najczęstsze źródło światła w sypialni. Lampa biurkowa postawiona na stoliczku nocnym zazwyczaj daje na tyle intensywne światło, aby można było przy nim czytać i zgasić je bez wstawania z łóżka.Sypialnia jako miejsce wypoczynku i spokojnego snu, wymaga nastrojowego, miękkiego światła. Jednocześnie powinno w niej być również źródło mocniejszego światła, aby umożliwić nam np. relaks przy książce czy magazynie. Warto zatem poważnie zastanowić się nad doborem odpowiedniego oświetlenia lub zwrócić się do specjalistów, którzy doradzą nam najlepiej.

 

 

 

W celu dostarczania spersonalizowanych usług strona korzysta z plików cookies. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz określić w swojej przeglądarce. Więcej w naszej Polityce Prywatności.
Darmowa dostawa od 350 zł
Wysyłka kurierska od 15 zł
Bezproblemowe zwroty do 14 dni