Pokój dziecka - 5 zasad dobrego oświetlenia

Urządzając pokój dziecka myślimy o meblach, kolorach ścian, materiałach wykończenia i dekoracjach, często zapominając o najważniejszym  - odpowiednim oświetleniu wnętrza! Pokój dziecięcy to miejsce wielofunkcyjne, które powinno stwarzać dziecku warunki do zabawy, nauki i odpoczynku, ale jednocześnie być przytulne i komfortowe w czym pomaga dobrze dobrane oświetlenie. Aby dziecko czuło się w swoim pokoju dobrze, trzeba zadbać o kilka różnych źródeł światła.

1. Różnorodność

Zainstaluj kilka źródeł światła. Po pierwsze rozproszone światło przy suficie, gdzie przy wyborze lampy warto wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka i zadbać o ciekawe klosze czy designerskie lampy. Lampa sufitowa powinna zapewniać jasne i dość rozproszone światło w czym pomogą odpowiednie żarówki.

2. Aktywność

Światła punktowe umieszczamy w miejscach związanych z aktywnościami dziecka, w których powinniśmy zadbać o ich wzrok aby zabawa i nauka była przyjemna. Światła punktowe umieszczamy z boku, aby nie raziły w oczy. Kinkiety i kable ozdobne pozwolą łatwo doprowadzić światło w pożądane miejsce

3. Bezpieczeństwo

Zadbaj o dobre oświetlenie podłogi, gdy dziecko spędza większość czasu, bawiąc się lub ucząc na podłodze. Pomocne będą punkty świetlne i lampy stojące z oprawami dającymi światło kierunkowe.

4. Odpoczynek

Pokój dziecka to też strefa odpoczynku. Lampka przy łóżku z delikatnym światłem przyda się przy czytaniu książek na dobranoc. Wiele dzieci nie lubi ciemności więc pomyślmy także o lampce, która nie zaburza snu, a tworzy bezpieczny nastrój w pokoju.

5. Nastrój

Oświetlenie i lampy dekoracyjne to inwestycja w dobry nastrój i atmosferę. Designerskie lampy dopełnią wnętrze pokoju dziecka o reflektorki oświetlające obrazki na ścianie podkreślą indywidualność każdego dziecka.

.

POLECANE PRODUKTY

W celu dostarczania spersonalizowanych usług strona korzysta z plików cookies. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz określić w swojej przeglądarce. Więcej w naszej Polityce Prywatności.
Darmowa dostawa od 350 zł
Wysyłka kurierska od 15 zł
Bezproblemowe zwroty do 14 dni